VITAN RECY

VITAN RECY

Art.nr. 1-0736 RECY Color 01-0108

Tryckkulspetspenna med täckande glansigt hölje av 100% återvunnen plast och stor clip fäst vid ett förstärkt clipfäste. Modellen är märkt med rABS-symbolen. Tack vare ClimatePartner-certifierad produktion bidrar uma VITAN RECY ytterligare till hållbarhet och miljövänlighet. På grund av materialets speciella egenskaper (återvunnen ABS-plast) kan färgavvikelser förekomma vid produktionen.


Priser

Antal 1000 2000 3000
Pris/st 7,40 7,31 7,20

Beräkna pris

Antal  (Minsta antal 1000 st)
Märkning
Produktfärg

Gul (pms 0108)


Totalt pris
kr


Prisspecifikation



UMA

Det familjeägda pennföretaget UMA är idag ett av de världsledande varumärkena av kvalitativa, exklusiva och miljövänliga reklampennor.
Med över 70 års erfarenhet, stort fokus på hållbarhet och fina värderingar till både produkten, människan och naturen.
UMA ligger i den naturnära byn Fischerbach i Södra Tyskland och där finns ett toppmodernt tryckeri och en lageryta på 6.000 m2.
Med den närheten tillsammans med det breda pennsortimentet, stora urvalet av färger och de ISO certifierade bläckpatronerna är UMA-pennan ett bra val för hållbar reklam!


Visa samtliga produkter frånUMA
Artikelnummer 1-0736 RECY Color 01-0108
Material Plast
Längd 150 mm
Vikt 9.7 gram
Tillverkningsland Switzerland
Antal per kartong 1000
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original.

Liknande produkter